W jaki sposób dopasować właściwy rozmiar stanika

Wybór odpowiedniego stanika nie jest rzeczą najłatwiejszą. Dla kobiety która przez pełne teraźniejsze życie kupowała łatwe, tanie biustonosze może być niezrozumiałym fakt, że za porządny stanik trzeba częstokroć zapłacić ponad sto PLN. Podstawowe pytanie: czy opłaca się? Czy różnica będzie doprawdy aż tak zauważalna?

Tak. Stosownie dobrany stanik jest bardzo ważny. Nie musi być on wyjątkowo ładny, najistotniejsze by był po prostu wygodny. Różnica w noszeniu stanika dopasowanego do wymiarów a powszechnego, jest ogromna. Dobrze dopasowany biustonosz jest dla kobiety noszącej go przeważnie nieodczuwalny wyjątkowo kiedy wcześniej ubierała zwyczajne. Większość kobiet na nieszczęście kompletnie lekceważy odpowiedni dobieranie tej części garderoby. Znacząca większość nie potrafi niestety określić dobrze wymiarów własnego biustu co na nieszczęście jest fundamentem przy wyborze dobrego stanika. Aby sprawdzić własne wymiary powinno się na początku zmierzyć się pod biustem, bez założonego ubrania i stanika. Przy tym lekko ściskamy się miarką by pomiar był poprawny. Możemy wykorzystać w tym celu taśmę centymetrową np. taką która wykorzystywana jest w krawiectwie. Następnie przystępujemy do pomiar w biuście. Realizujemy go na założonym miękkim staniku bez jakichkolwiek usztywnień. Istotne, by właściwie podnosił biust. Obydwa pomiary wykonujemy stojąc prosto. Wyjątek stanowi sytuacja w której piersi opadają, wówczas możemy pochylić się do przodu i pomiar tego rodzaju wykonać w poziomie. Dokładnie tak samo jak w sytuacji pomiaru pod biustem delikatnie napinamy miarę.

Właściwy biustonosz musi mieć odpowiednią wielkość miseczek, właściwą długość ramiączek i długośc pasa (wynikający z rozmiaru pod biustem). Czy pas biustonosza został poprawnie dobrany najłatwie sprawidzć oceniając czy jego przód, boki i tył są na tym samym poziomie. Miseczki które zostały właściwie wyselekcjonowane rozdzielają piersi a druciki utrzymujące miseczki pod biustem przylegają do ciałą. Długość ramiączek powinna być tak ustawiona ażeby piersi w staniku zostały lekko unisione. Powinien być to równocześnie taki poziom uniesienia biustu z którym należycie się czujemy. Ramiączka w żadnym wypadku nie powinny uwierać ramion, jeżeli tak się dzieje znaczy to, że są zbyt krótkie.

Źródło informacji: rozmiar biustonosza.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz