Jakie warunki trzeba spełnić, żeby uzyskać pożyczkę prywatną?

Jeżeli potrzebujemy szybko gotówki na dowolny cel, bardzo często udajemy się do banku. Jednak uzyskanie kredytu lub innej formy wsparcia finansowego ze strony banku jest trudne i wymaga spełnienia wielu formalności a także wytycznych. Przede wszystkim instytucje bankowe skrupulatnie sprawdzają każdego klienta, weryfikując wpisy o jego zdolności kredytowej w różnych instytucjach.

Alternatywnym wyjściem jest prywatna pożyczka, czy pożyczka udzielana przez prywatnego współudziałowca inwestycyjnego, a więc nie instytucję bankową czy pozabankową.
Na czym polega prywatna pożyczka?
Warto rozpocząć od tego, że prywatne pożyczki udzielane są przez prywatnych inwestorów, którzy wsparcia finansowego udzielają ze środków własnych. Zazwyczaj ubieganie się o taką pożyczkę nie wiąże się z gromadzeniem dokumentacji, jak również odbywa się przy minimum formalności. Co nie znaczy, że nie trzeba spełniać żadnych warunków. Zazwyczaj są to jednak warunki podstawowe, takie jak pełnoletność, obywatelstwo polskie oraz ważny dokument tożsamości, który daje możliwość na podpisanie ważnej umowy pożyczkowej. Warto dodać natomiast, że bez względu na rodzaj pożyczki musimy uprzytamnić sobie, że jeżeli już zbyt pochopnie podejmiemy decyzję o zaciągnięciu zadłużenia, to bardzo możliwe, że nie będziemy w stanie go terminowo spłacać, a to nieodzownie wiąże się z odsetkami karnymi, a nawet uruchomieniem windykacji. Właśnie dlatego jeżeli interesuje nas prywatna pożyczka, powinniśmy w sposób obiektywny ocenić własne możliwości finansowe, aby móc ją w terminie spłacić.

Sprawdź: pożyczki prywatne Gdańsk.