Zatrudnij profesjonalistów do sprzątania

Sprzątanie łazienki powinno zacząć się od usunięcia kurzu z podłogi, dywaników, a też z lustra i ścian oraz dodatkowo na pewno z wanny, bo wanna wbrew pozorom także się kurzy. Następnie trzeba umyć szczegółowo ścianki brodziku.

Poprzednio ze stuprocentową pewnością należy poukładać przedmioty, w które w łazience lezą czasami bez ładu i składu po pełnym tygodniu wykorzystywania łazienki.

O ile sprzątanie łazienki przeraza nas, możemy wynająć firmę, która zajmie się sprzątaniem mieszkania: firma sprzątająca Praga Południe ma możliwość zająć się naszą łazienką raz na tydzień, gdy gruntownie ją posprząta. Praktyka pokazuje, że sprzątanie raz na tydzień wystarcza. Raz na miesiąc możemy wyczyścić własne dywany. Tutaj także ma możliwość pomoc nam firma sprzątająca oferująca pranie wykładzin.

Wracając natomiast do czyszczenia łazienki – powinno się użyć odpowiednich środków czyszczących do ubikacji, które są dostępne w każdym supermarkecie. Płyn trzeba wlać do ubikacji i rozkładnie rozprowadzić go szczotką. Poleca się unikanie wlewania płynu i zostawiania na jakiś czas w toalecie, bo to nie będzie gwarantowało nam czystości toalety. Po tym jak rozprowadzimy płyn szczotką po pełnym sedesie, należy zostawić szczotkę w ubikacji. Dzięki temu pozbędziemy się bakterii i wirusów ze szczotki.

Wannę w łazience każda firma sprzątająca Warszawa myje za pomocą gąbek, a nie szczoteczek. Wszystko dlatego, że wanny akrylowe mocno niszczą się pod wpływem szorowania. Do mycia wanien konieczne jest zastosowanie żelu, a nie środka ścierającego w granulacie lub w kamieniu.

Więcej: pranie wykładzin Rembertów.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz