Wykrywanie wycieków

Uszkodzenia systemów wodno-kanalizacyjnych, grzewczych czy gazowych zdarzają się coraz częściej, zwłaszcza w przypadku instalacji starych a także zużytych. Warto dodać, że jeżeli zauważymy niepokojące sygnały świadczące o rozszczelnieniu w systemach rurociągowych, należy jak najszybciej znaleźć firmę, która oferuje profesjonalne usługi, które polegają na umiejscowienia wycieków.
Lokalizacja wycieków – co warto wiedzieć?
Przede wszystkim powinno się uświadomić sobie, że lokalizacja wycieków z kanalizacji wymaga stosowania odpowiednich narzędzi oraz fachowego sprzętu, który daje możliwość ze starannością namierzyć uszkodzone miejsca w rurociągach.

Bez fachowego sprzętu a także przeszkolonych pracowników nie będziemy w stanie własną pracą zlokalizować wycieków, na przykład w rurach biegnących w podłodze. Pierwszym etapem prac jest wykonanie prób szczelności, które pozwalają namierzyć uszkodzony system rurociągowy. Natomiast to nie koniec, ponieważ w dalszej kolejności konieczne jest zlokalizowanie miejsca, które sprawia wyciek. W tym celu wykorzystuje się różnorakie metody oraz materiały, które pozwalają jak najdokładniej określić miejsce uszkodzenia. Pamiętajmy również, że pomiary kamerą termowizyjną pozwalają na zlokalizowanie miejsca uszkodzenia rury albo rozszczelnienia instalacji, co pozwala na szybkie podjęcie naprawy. Po zlokalizowaniu rozszczelnienia można przystąpić do prac remontowych, które obejmują uszczelnianie kanalizacji. O ile zatem podejrzewamy uszkodzenie systemu rurociągowego, warto zwrócić się po pomoc do fachowej firmy.

Warto zobaczyć: wykrywanie przecieków .