Wyjątkowe wakacje

Podróżowanie z dziećmi przenigdy nie jest łatwe. Niemniej jednak poza złością, rozlanym mlekiem i kłótniami o to, kto co dostanie, jest to wartościowe doświadczenie. Twoje dzieci poznają różne kultury, odkrywają regiony i uczą się oprócz czterema ścianami klasy! Nie, nie musisz przestać podróżować, gdy masz dzieci.

Jednakże być może będziesz musiał zmodyfikować sposób, w jaki to robisz. Pakowanie się w nocy przed podróżą? To przepis na zestresowaną mamę! Sprawdź naszą listę najlepszych wskazówek dotyczących podróżowania z dziećmi.
 
Bezstresowe wakacje
Radzenie sobie z głodnymi dziećmi, w szczególności w lecie, jest trudnym wyzwaniem. Ponieważ pogoda jest już gorąca, twoje dzieci prawdopodobnie będą chciały napojów i przekąsek, więc doskonale jest, jeżeli już masz je pod ręką. Dzieci z pełnymi brzuchami mogą być aniołami! W związku z tym, trzymaj przekąski pod ręką dla swoich dzieci przez cały czas! Jeśli pragniesz podróżować mądrze z dziećmi, upewnij się, że zarezerwowany hotel jest przyjazny dzieciom. Hotel przyjazny dzieciom będzie miał takie udogodnienia jak plac zabaw, basen dla dzieci, usługi opiekunki do dzieci, opiekę nad dziećmi i posiłki dla dzieci. Dzieci bardzo szybko się nudzą, jednakże o ile hotel jest przyjazny dzieciom, Twoje dzieci będą miały co niemiara do odkrycia, a także będą mogły bawić się z innymi dziećmi. Nie tylko one, ale nawet Ty możesz nawiązać kontakt z innymi rodzicami. Szukaj również hotelu, który znajduje się blisko lokalnych atrakcji, takich jak plaża, park i kawiarnie. Kiedy podróżujesz z dziećmi, są szanse, że twoje dziecko może uciec z oczu. Trzeba zatem być przygotowanym na taką sytuację. Twoje informacje kontaktowe, w tym numer telefonu i adres, powinny być przekazane dziecku. Możesz trzymać te informacje w ich kieszeni lub przypiąć je dla maluchów. Możesz także napisać albo umieścić informacje w ich skarpetach lub butach. Jeżeli pragniesz być kreatywny, śmiało; nic nie jest bardziej istotne niż bezpieczeństwo Twojego dziecka. Jest to jedna z najważniejszych wskazówek dotyczących podróży rodzinnych, których powinieneś przestrzegać. 
Sprawdź również informacje na stronie: ile trwają wakacje we Włoszech.