Wrózbici i horoskopy

 

W dzisiejszych czasach coraz większą popularnością w Polsce ciesz się wszelkiego rodzaju usługi wróżbiarskie , a oprócz tego wszelkie materiały związane z szeroko pojętą ezoteryką i magią. Wszyscy jak widać potrzebują kogoś, kto pomógłby im wyjaśnić jak potoczą się ich losy w późniejszym czasie i bardzo chętnie wydadzą pieniądze na wszelkiego rodzaju seanse spirytystyczne czy łatwy tarot on-line. Wbrew pozorom nie tylko kobiety są zainteresowane takimi rozrywkami, niemniej jednak coraz w większości przypadków u wróżek czy w gronie dzwoniących do telewizyjnych show wróżbitów, ukazują się mężczyźni. Choć zapewne woleliby, żeby znajomi lub rodzina nie dowiedziała się o ich aktywnościach na tym polu.

Zadziwiające jest to, że pomimo tak negatywnej opinii większości Obywateli Polski na temat wróżbity Macieja czy Dawida, ciągle omawiana branża ma możliwość liczyć na olbrzymią liczbę klientów, wydających swoje ciężko zarobione pieniądze na audycjach telewizyjnych zamiast na darmowy tarot u jakiejś staruszki lub horoskopy. Gwiazdy takich telewizyjnych show mogą liczyć na realnie bardzo przyzwoite pieniądze, za umiejętność zaciekawienia widza, wyciągania wniosków i w pewnym sensie lania wody przez kilka godzin na antenie.

Czy natomiast jest to tak naprawdę bardziej wartościowe niż jakiś intuicyjny tarot darmowy miłosny w gazetce z programem telewizyjnym? Kiedy przysłuchamy się temu co opowiada doświadczony wróżbita swoim słuchaczom i porównamy to z horoskopami, to przekonamy się, że w jednym i w drugim są w treści rzeczy, które można dopasować do każdej osoby człowieka i nie ma to wiele wspólnego z magią, a tylko z iluzją.

Zobacz: tarot darmowy miłosny.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz