Wózek inwalidzki na NFZ

Wózki inwalidzkie są bardzo drogie, ale na szczęście NFZ refunduje coś takiego, zatem każda osoba, która potrzebuje takiego wózka, może złożyć stosowne dokumenty i w konsekwencji otrzymać dofinansowanie zakupu takiego wózka. Wózek inwalidzki potrafi kosztować dosłownie kilkadziesiąt tysięcy pln, więc standardowe jest, że niewiele kogo byłoby stać na to, aby taki wózek zakupić sobie poświęcając własny czas za własne środki finansowe.
Tym bardziej, o ile chodzi o dziecko, bo przecież po jakimś czasie dziecięcy wózek należy zmodyfikować na wózek dla osoby dorosłej i w takiej sytuacji normalne jest, że w przyszłości powinno się wydać kolejne środki finansowe.

Wózek inwalidzki elektryczny jest znacznie droższy od wózka manualnego, ale za to zdecydowanie bardziej komfortowy i nie powinno się wkładać siły własnych rąk, aby taki wózek się poruszał do przodu. Jednakże im technologia zaprojektowania wózka jest bardziej zaawansowana, tym jego cena bardziej wzrasta. To przekłada się na konieczność dysponowania realnie bardzo wysoką sumą pieniędzy. Na szczęście państwo dba o takie kwestie i w tak zaistniałej okoliczności można korzystać z sposobów pozyskania pieniędzy na zakup takiego wózka. Nie będzie to wcale takie trudne, bo takie środki finansowe dostaje się prawie od ręki. Inwalidztwo wymagające jazdy wózkiem jest na tyle spore, że tutaj nie pojawia się tu problem z odmowami refundacji. Refundacja jest przyznawana w każdym przypadku. Zrefundowany będzie zarówno wózek inwalidzki dla dzieci, jak i ten dla osoby dorosłej. Kwota refundacji w takich przypadkach sięga w znaczącej liczbie przypadków wręcz 100% wartości takiego wózka.
Sprawdź: wózek inwalidzki dla dzieci.