Ubezpieczenie auta w Szwajcarii – pomoc

Jeżeli pracujemy albo też mieszkamy w Szwajcarii i jesteśmy zainteresowani kupnem auta, to powinniśmy uprzytamnić sobie, że ubezpieczenie auta w Szwajcarii jest obowiązkowe, jeśli mówimy o OC, czyli ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej. Co więcej, umowa takiej polisy powinna być zawarta przed odebraniem samochodu z salonu lub również od poprzedniego właściciela.
Co warto mieć świadomość tego na temat ubezpieczenia auta za granicą?
Powinniśmy posiadać świadomość, że w większości krajów Unii Europejskiej obowiązują podobne zasady, które mówią o tym, że obligatoryjnym rodzajem ubezpieczenia samochodu jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które w sytuacji wypadku czy także kolizji pokrywa nie tylko koszty szkód materialnych, ale również jest związane z zdrowiem osoby poszkodowanej.

Warto zdawać sobie sprawę o tym, że ubezpieczenie samochodu w Szwajcarii to nie tylko obowiązkowe OC, niemniej jednak również bogaty wybór ubezpieczeń dobrowolnych. Jeżeli zatem potrzebujemy profesjonalnej pomocy w zakresie spełnienia formalności dotyczących zawarcia umowy polisy OC albo również pragniemy dokupić ubezpieczenie dodatkowe, to ze stuprocentową pewnością warto korzystać z usług fachowych firm, które oferują między innymi doradztwo w tym zakresie. Pamiętajmy także o tym, że ubezpieczenie samochodu w Szwajcarii wymaga od nas przedstawienia niezbędnych dokumentów, takich w głównej mierze jak dowód podpisania polisy OC, jak również pokazanie obowiązującego przeglądu auta, które dopuszczają je do ruchu. Do zawarcia umowy OC potrzebne będą nam dokumenty takie jak dowód rejestracyjny pojazdu.

Więcej informacji na stronie: ubezpieczenie samochodu w Szwajcarii.