Tworzenie stron www

Projektując stronę internetową, należy sobie zdawać sprawę z tego, jak poruszają się po niej konsumenci. Bardzo na prawdę ważna jest ścieżka eye tracking czyli to, jak po stronie podąża wzrok internauty.

W każdej chwili w pierwszej kolejności kieruje się on w lewy górny róg, bowiem zaprogramowane mamy, że tam znajdzie się logo firmy czy nazwa strony. Później wzrok schodzi nieco niżej, następnie kieruje się znowu do góry w prawy róg i schodzi po prawym boku w dół. Projektowanie graficzne musi to uwzględniać.
Nie jest sztuką umiejscowić ewidentne szczegóły strony przypadkowo. Na przykład dać logo w prawym górnym rogu. Owszem, będzie to bardzo ciekawa na 1-szy rzut oka odmiana, niemniej jednak nie będzie to użyteczne. Wprowadza do w umyśle użytkownika zamieszanie dlatego, że on jest przyzwyczajony do czegoś całkiem innego. Co za tym idzie, taki użytkownik nie będzie się czuł na tej stronie komfortowo. Nie chodzi już całkiem o projektowanie logo, ale o to, ażeby wiedzieć, gdzie je umiejscowić. Jeśli logotyp będzie dobry, a równocześnie jeżeli będzie umieszczony w właściwym miejscu, to strona www z pewnością będzie działała tak, jak polecam. Drugą kwestią jest też umieszczenie najważniejszych treści do linii zanurzenia, czyli do takiej linii, do której użytkownik widzi wszystko bez scrollowania strony. Egzystujemy w dość szybkich czasach i w tym momencie konsumenci realnie nie mają czasu na niekończące się przewijanie strony. Preferują wszystko mieć od razu i powyżej linii zanurzenia znaleźć wszystkie odnośniki, zakładki i bardzo ważne szczegóły.
Źródło: projektowanie stron.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz