Twoja pozycja w sieci

Wydaje się, że umieszczanie linków w tekście jest bardzo proste. Wystarczy wpisać odpowiednią komendę, zakryć tekstem i wszystko gotowe. Z technicznej strony, jak najbardziej.

Problem polega na tym, że czytającymi strony internetowe nie są technicy, który oceniają jedynie poprawność wytworzania. Przeciwnie- strony internetowe przeglądają zwykli ludzie, którzy koncentrują się na informacji. Te same osoby bardzo nie doceniają, gdy na siłę im się coś wciska, kiedy tekst napisany jest tylko po to, by zareklamować coś innego. Bardzo szybko odchodzą od stron, gdzie przewijają się takie wątki. Trudno zresztą się dziwić- nawet jedna osoba nie woli ażeby nadużywano jego zaufania. Użytkownik internetu wchodząc na stronę oczekuje, że spotka się z wartościową treścią, a nie krypto-reklamą. Jeżeli ktoś potrzebuje podlinkować w tekście parę rzeczy, musi zrobić to umiejętnie.
Przede wszystkim, kryterium priorytetowym powinno być to, że chce się być fair. Oznacza to, że każdy tekst powinien mieć w sobie jakąś wartość. Oczywiście, nie chodzi o to, ażeby wszystko w internecie było maksymalnie profesjonalne. Wiele osób robi coś hobbystycznie, inni nie otrzymują za prowadzenie strony takiego wynagrodzenia, ażeby odpowiadało to najwyższej jakości. Jednakże niezależnie od tego, jak i za ile coś się robi, treść nie powinien być zlepkiem bezsensownych zdań. Nie powinien również posiadać chwytliwych, nieprawdziwych tytułów. Pewnie wiele osób czytających natknęło się na ten główny problem, gdy to tytuł obiecywał szokujące wiadomości, jednakże w rzeczywistości nie pokazywał żadnej dodanej wartości. Takie praktyki są godne potępienia.
Następnym ważnym kryterium jest naturalność. Linki powinny wpasowywać się w treść. Po stronie piszącego stoi o tyle trudniejsze zadanie, że nawet kiedy pisze jakiś treść pod link, treść powinien o niego zahaczać i wkomponowywać go jako część całości. Na pewno powinno się nad tym odrobinę pomyśleć, jednakże efekt jest odpowiedni. Żadna osoba wszakże nie preferuje zapychać internetu bezsensownymi treściami, a w zasadzie jeżeli czytelnik już po pierwszym akapicie stwierdzi, że wszystko jest tylko pretekstem dla linku, niechętnie w niego kliknie. Polecam pamiętać o tych regułach.
Więcej: tworzenie zaplecza pozycjonerskiego.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz