Zawód policjanta cieszy się w Polsce zwiększającym się zainteresowaniem. Cyklicznie rosnące płace, wzrost zapotrzebowania na policjantów a także sporo udogodnień, które przysługują funkcjonariuszom to tylko kilka z punktów, które zachęcają młodych ludzi do rozpoczęcia swojej ścieżki zawodowej właśnie w tym kierunku. Ażeby zostać kwalifikowanym funkcjonariuszem, należy odbyć testy do policji, ponieważ nie można dostać się tam od razu.
Jak faktycznie wygląda rekrutacja do policji?
Testy do policji – 4 główne etapy rekrutacji
Chcąc dostać się do policji, na początku należy zgłosić się do odpowiednich placówek i złożyć wymagane dokumenty. Następnie wyznaczone zostaną nam poszczególne egzaminy a także testy, które powinniśmy pozytywnie zaliczyć. Testy do policji składają się z 4 kluczowych etapów. Mowa tutaj m.in. o teście wiedzy ogólnej, teście sprawności fizycznej, multiselect (testy psychologiczne) oraz o rozmowie kwalifikacyjnej. Aby rekrutacja do policji zakończyła się efektem pozytywnym, powinno się z każdego z takowych testów pozyskać odpowiednią ilość punktów.
W przypadku testu wiedzy ogólnej, maksymalny próg punktów, który można pozyskać wynosi 40. Jednak w sytuacji testu sprawności fizycznej, multiselect a także w rozmowie kwalifikacyjnej, maksymalna liczba punktów, którą można zyskać z poszczególnych testów wynosi 60. Razem jest więc do uzyskania aż 220 punktów. W przypadku, gdy testy do policji zakończą się niepowodzeniem już na samym początku, przykładowo. przy testach sprawnościowych, to przysługuje nam prawo do kolejnego podejścia, lecz dopiero za 6 miesięcy.
Dodatkowe informacje: rekrutacja-do-policji.pl.