Suplementy w medycynie mitochondrialnej

 

Ażeby dbać o swoje zdrowie w większości nie wystarczy wyłącznie urozmaicenie diety. Ażeby efektywnie i szybko pozbyć się niedoborów niektórych poważnych składników, polecam sięgnąć po preparaty, które poprawnie się wchłaniają i zapewnią zdrowie.

Jednymi z substancji, których odpowiednie stężenie w diecie jest bardzo nieproste do uzyskania, są kwasy omega 3. W zwyczajnym jadłospisie musiałaby się odnaleźć morska ryba, tymczasem nie pragnie i może je jeść. Przy tym ichniejszym przyswajalność zmniejsza zbyt duża ilość kwasów omega 6, pochodzących zwykle z tłuszczów roślinnych. Tymczasem zbyt mała ilość kwasów omega 3 może wpłynąć na występowanie depresji, przemęczenia i chorób serca.

Do depresji przyczynić się może brak również innego składnika. Witamina d3 spełnia rolę budulcową – pomaga we wchłanianiu wapnia i wpływa na prawidłową budowę kości, ale jej niedobór w diecie może być też przyczyną depresji. Latem tę witaminę możemy zdobyć naturalnie przez opalanie, jednakże zimą i w okresach przejściowych polecam zastanowić się nad suplementacją, wyjątkowo jeżeli najczęściej dopada nas wiosenna albo jesienna chandra.

Innym istotnym składnikiem w naszym organizmie jest koenzym q10. Na jego suplementację nigdy nie jest za późno. Nawet o ile schorzenia spowodowane niedoborem już wystąpiły, warto posiadać prawidłowe stężenie tego składnika we krwi. Pomaga on przede wszystkim w przypadku chorób serca. A przy tym dobrze wpływa na odporność organizmu, dlatego należy przyjmować go przed rozpoczęciem „sezonu grypowego”. Cenne właściwości w tym zakresie ma też witamina C.

Należy sprawdzić: witamina d3.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz