Rowerek biegowy to idealna forma ruchu dla dzieci

Bardzo dużo rodziców pragnie aktywizować swoje dzieci poprzez prowadzanie ich na spacery czy na place zabaw. Jednakże jak wiadomo, milusińscy nie przepadają za monotonią, zatem na barki starszych spada obowiązek urozmaicenia im tych wyjść. Świetną alternatywą dla popularnych dzisiaj hulajnóg jest rowerek biegowy, swego rodzaju z nimi właśnie spokrewniony.

Znacząca różnica
W przyrównaniu do większych odpowiedników nie mają one montowanych pedałów. Dziecko porusza się na nim poprzez odpychanie się nogami od ziemi. Oprócz tego faktem niewiele się różnią. Podczas wyboru dobrze obrać jeden określony kierunek, szczególnie jeżeli chodzi o materiał ramy. Dwa główne rodzaje, jakie wyróżniają producenci i sprzedawcy to: drewniane i metalowe. Te pierwsze raczej przywodzą na myśl zabawki lub chodziki. Jednak rowerek biegowy z metalową ramą w wielu sytuacjach upodobniony jest do pełnoprawnych modeli, chociażby poprzez zamontowanie plecionego koszyka na kierownicy.
Zalety rowerków biegowych
Oprócz wspomnianego wcześniej uaktywnienia dziecka, poruszanie się na takim dwukołowcu ma także inne zalety. Pomaga dziecku powoli przejść z poziomu wózka do poruszania się o własnych nogach czy wspomaga właściwe kształtowanie się utrzymywania równowagi. Rowerek biegowy uczy także jak prawidłowo szacować odległości i prędkość poruszania się, a to umiejętności niezbędne dla osoby żyjącej w zaludnionym środowisku miejskim. Dzięki doświadczeniu i obyciu z podobnymi urządzeniami młodym ludziom bardzo dużo łatwiej będzie przesiąść się na dorosły rower, dzięki umiejętności zachowania równowagi.

Zobacz więcej: małe rowerki.