Promcja bloga i jego prowadzenie

Osoby nastawiające się na zarobek przez internet, na starcie starają się różnych dziwnych, w pewnych sytuacjach podejrzanych sposobności, kierując się ogłoszeniami znalezionymi w gazecie lub sieci. W bardzo wielu przypadkach głoszą one, ze wystarczy posiadać codzienny dostęp do komputera, czytać maile, włączać określone strony, aby osiągnąć bezdyskusyjne korzyści. Natomiast zazwyczaj okazuje się to stratą czasu a w pewnych sytuacjach i pieniędzy jeżeli wymagana jest niewątpliwe, nieduża zresztą opłata początkowa, za która tak realnie nic się nie otrzymuje.

Niekiedy w ten sposób ludzie werbowani są do nielegalnych piramid majątkowych lub uważają że uzyskają dużo pieniędzy za coś, co każdego dnia i tak robią przy komputerze. Nie warto zaprzątać sobie głowy takimi ofertami. Lepszym pomysłem jest już zbudowanie bloga online lub własnej, unikalnej witryny internetowej, na której najlepiej pisać o tym, co lubimy najbardziej – dziedzinie, która nas pasjonuje i w której czujemy się mocni.
Dochodowe witryny internetowe Własny blog to nie tylko sposób na wyrażenie swojego zdania, zilustrowanie światu zainteresowań, bądź uwrażliwienie go na określone kłopoty. Może to być również źródło zarobków. Za granicą, na Zachodzie i w Ameryce popularne staje się już pisanie bloga online z nastawieniem na czerpanie z niego zysku. I realnie, tam przynosi to efekty. W polskich warunkach nie jest to może jeszcze tak popularne i rozpowszechnione zjawisko, jednak powoli widać jego zalążki. Niektórzy właściciele popularnych dzisiaj blogów, spokojnie zrezygnowali z pracy etatowej, na rzecz korzystania z prowadzonych przez siebie stron, które przynoszą im dochody bezpośrednie i pośrednie. Wystarczyło tylko przeznaczyć pewną ilość czasu (co nierzadko oznaczało zarwane noce i pracę po pracy), i zainwestować w pozycjonowanie i rozpowszechnienie swojego serwisu. Z zdarza się, że mogli oni obserwować, jak zwiększa się liczba użytkowników, jak coraz częściej powracają na witrynę, jak polecają ją innym, aż społeczność strony się rozrasta – jest to prawdziwa duma dla każdego właściciela bloga.
Blogowanie oprócz możliwości zarobku wprost na reklamach stwarza też sposobność zaprezentowania się jako specjalista w swojej branży, a dzięki temu zdobycia znacznej liczby klientów, , a ponadto zwiększenia rozpoznawalności swojej marki.

Powższy artykuł powstał przy współpracy z msts.net.pl.

Dodaj komentarz