Pozycjonowanie stron – gwarancja sukcesu

Jedną z metod na lepsze pozycjonowanie stron, czyli zwiększanie pozycji strony w wynikach wyszukiwania Google, jest dodawanie tych stron do tematycznych katalogów. Katalogi to serwisy, które są zbiorem krótkich ‘wizytówek’ różnorakich witryn, i na których bezpłatnie lub za niewielką odpłatą można umieścić również własną. Istnieją również urządzenia do automatycznego katalogowania – wystarczy wpisać w program szablon opisu swojej strony, a ten wrzuci go na możliwie największą liczbę katalogów.

Innym sposobem jest jeszcze wymienianie się linkami. Na czym polega ta metoda? Osoby posiadające witryny internetowe na jeden temat, traktują się nawzajem zazwyczaj jako konkurencję – co najmniej tak mogłoby się wydawać osobom patrzącym na taką sytuację z boku. Tymczasem okazuje się, że niemała część z nich kreuje razem coś na kształt eksperckiej społeczności, która, może z lekkim dystansem, ale natomiast – współpracuje w pewnych kwestiach. Może to objawiać się np przez wzajemne udostępnianie nowych treści czy promowanie strony w sieci, polecanie się nawzajem czytelnikom, co przynosi korzyści dla obu stron. Takie działania nie tylko świetnie wpływają na linkowanie strony, ale również podkreślają rozeznanie twórców w danej kategorii i kształtują ich wizerunek jako osób przyjaznych, ze zdrowym podejściem. Wskazuje to także, że jeśli sami czegoś nie wiedzą, bądź nie zajmują się jakimś wyjątkiem w swojej gałęzi wiedzy, są w stanie odesłać czytelników do strony kogoś innego kto robi to lepiej, zamiast ukrywać takie fakty. W takich sytuacjach można mówić niejako o wymianie linkami – jedna osoba poleca drugą, ta z kolei w innej sytuacji poleca pierwszą, na czym zyskują oboje.
Oprócz katalogowania i podmiany linków najkorzystniejszym działaniem dla osób pragnących poprawić wyniki swojej strony w zgodzie z zasadami SEO, jest po prostu regularne dostarczanie wartościowych treści. Aktualnie roboty wyszukiwarki Google idealnie potrafią rozpoznać, czy na jakiejś stronie znajdują się merytoryczna, unikalna tekst, czy jest to po prostu streszczenie tego, co na innych serwisach.
Warto sprawdzić: sklep pozycjonerski.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz