Pomoc w sytuacjach awaryjnych

 

Z każdym rokiem ruch na naszych drogach jest coraz większy. Dostęp do samochodu ma coraz większe grono ludzi i ten trend możliwe, że przez najbliższe lata będzie postępował, bo nasycenie naszego rynku jest cały czas mniejsze niż w bardziej rozwiniętych krajach.

To na prawdę świetna sytuacja, bo dzięki temu coraz większa liczba osób ma okazję podróżować, zwiedzać nowe miejsca, posiada łatwiejszy i wygodniejszy dostęp do miejsc, do których uprzednio nierzadko dosłownie nie marzyli, by się wybrać.

Ale jak w każdej sprawie i ta sytuacja posiada swoją ciemniejszą stronę o której niechętnie myśli ogromna znakomita większość kierowców.

Zwiększony ruch to na nieszczęście większe także niebezpieczeństwo wypadku, a rozmaity stan techniczny pojazdów, które przecież nie wszystkie są nowe, powoduje, że każdego ma możliwość zastać w trakcie jazdy przykra niespodzianka w postaci kraksy, czy awarii.

Niezbędna jest wtedy pomoc drogowa. Chłopcy i dziewczęta, które przewidziały taką możliwość, korzystają w takiej sytuacji z ubezpieczenia assistance, dzięki któremu mogą wezwać pomoc i w współzależności od wykupionej opcji liczyć np na holowanie pojazdu do najbliższego warsztatu, naprawę na miejscu, jeżeli to możliwe, a wręcz na pojazd zastępczy.

W gorszej sytuacji są Ludzie, którzy o to nie zadbali przed podróżą. Awaryjne wzywanie pomocy, a wyjątkowo sytuacje w których potrzebna jest laweta, są w ogromnej liczbie przypadków bardzo kosztowne i mszczą się na osobach, które chciały na tym zaoszczędzić.

Na szczęście rośnie liczba osób, które zdają sobie z tego sprawę i adekwatnie wcześnie się przed tym zabezpieczają.

Zobacz: pomocdrogowa-przemo.pl.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz