Ochrona to podstawa

O tym jak istotne jest przestrzegania zasad BHP nie należy nikogo przekonywać. W tej chwili świadomość zarówno pracodawców w jaki sposób i pracowników rośnie, wobec czego temat ten przestaje być kłopotem.

Należy jednakże pamiętać, że samo Bezpieczeństwo i Higiena Pracy nie jest zasadniczą bardzo ważną rzeczą. Trzeba pamiętać, że szczególnie odzież ochronna powinna być adekwatnej jakości. Dlatego również polecam zastanowić się, czy opłaca się nabywać najtańsze rękawice robocze (tzw. „wampirki”), które najprawdopodobniej przetrwają maksymalnie jeden dzień, czy nie gorzej wyłożyć nieco większe pieniądze na zakup rękawic nitrylowych.

Ogólnie rzecz biorąc, ochrona rąk jest bardzo na prawdę istotna. Ani jedna osoba nie pragnie doznać jakiegokolwiek uszczerbku, natomiast to w tym momencie przy rękach kłopoty są największe. I tak, głównie powinno się wystrzegać się pracy w jakichkolwiek rękawicach używając wszelkiego rodzaju wiertarek czy młotów udarów. Z drugiej strony, spawacz nie ma możliwość chodzić w prostych, syntetycznych rękawicach, bo te spalą się szybciej niż zostały nałożone. Dla spawacza powinno się kupować wyłącznie rękawice skórzane, bo te, jako jedne z nielicznych, de facto chronią przed gorącymi odpryskami i innymi niebezpiecznymi rzeczami.

Z uwagi rosnącą znajomość przepisów Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, część pracodawców i przedsiębiorców zapomina o tym, w jaki sposób ważna jest ochrona rąk. Dlatego również warto dodać i przypominać (albo własnymi siłami dbać) o odpowiednich rękawicach i wszystkich uwarunkowaniach pracy na danym stanowisku. Pomoże to zachować bezpieczeństwo dla wszystkich.

Źródło: ochrona rąk.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz