O metodzie Tomatisa

Dzisiaj w medycynie używa się sporo rozwiązań, o których kiedyś nie było pojęcia. Jest to możliwe dzięki temu, że przez cały czas prowadzi się prace i badania, których celem jest opracowanie nowych metod i możliwości leczenia. Tak między innymi doszło do opracowania metody leczenia wad słuchu, jaką jest metodaTomatisa.

Zanim leczenie danymi, nowymi metodami zostanie zaakceptowane i wprowadzone do praktyki lekarskiej, z dużą uwagą się je bada. Analizuje się wyniki, jakie dzięki takim metodom uda się pozyskać.

Dopiero w przypadku, kiedy wyniki te są pozytywne, akceptuje się metodę jako skuteczną i godną polecenia. Dla chorych osób ma to ogromne znaczenie, bo dzięki stale prowadzonym badaniom, z wieloma schorzeniami i wadami można dzisiaj skutecznie walczyć. Forma Tomatisa umożliwia na eliminowanie wad słuchu i poprawę słyszenia u dzieci z dysfunkcjami na tym tle. W tak zaistniałych okolicznościach jednak najbardziej istotne jest to, by należycie wcześnie zauważyć problem i rozpocząć w tym kierunku działać. Postawienie diagnozy i podjęcie leczenia, jakim jest terapia słuchowa metodą Tomatisa, wymaga tego, aby odpowiednio wcześnie zauważyć problem. Nie jest to skomplikowane, bo wystarczy dokładnie obserwować swoje dziecko, jeżeli już dość często czasami mówimy do niego, a ono wydaje się nie reagować lub nie reaguje wcale, może to oznaczać, że dziecko ma problemy ze słuchem. Dzisiaj ich leczenie jest możliwe. Medycyna zna na to liczne sposoby i jednym z nich jest z całą pewnością forma terapii uwagi słuchowej. To, jak leczone są wady słuchu, w każdej chwili uzależnione jest od skali kłopotu. Jeżeli ubytki słuchu są znaczące, to podejmowane są inne działania niż w przypadku, kiedy problem jest mały. W każdym jednakże przypadku niezbędne jest leczenie specjalistyczne i rozpoznanie tego, jaka jest przyczyna niedosłuchu i problemów ze słyszeniem. Kiedy trafi się na dobrego specjalistę, problem jest do rozwiązania i pokonania.
Więcej: Terapia słuchowa metodą tomatisa.