Nowoczesny samochód – monitoring silnika samochodu

Na naszych drogach pojawia się coraz więcej samochodów. Praktycznie każda osoba chce w jaki sposób najszybciej zrobić prawo jazdy , a ponadto posiadać własny samochód. Bardzo trudno się dziwić, bo wszak wygoda poruszania się samochodem jest ogromna. Producenci projektują przyszłościowe auta, które mają coraz więcej interesujących funkcji. Specyfikacją staje się powoli komputer pokładowy, który informuje o wszelakiego rodzaju usterkach , a dodatkowo błędach. Niestety dane te do tej pory były dostępne wyłącznie dla mechaników, którzy mieli do nich dostęp. Dzisiaj jednakże praktycznie prawie każdy kierowca ma możliwość korzystać z Autoplug OBD. Jest to świetne rozwiązanie, które daje masę sposobów. Składa się z wtyczki , a ponadto specjalnej aplikacji na smartfony i tablety, dzięki której możemy dowiedzieć się więcej.

Przede wszystkim poprzez aplikację zostaniemy powiadomieni o wszelkich usterkach w naszym samochodzie, otrzymamy gruntowną informację o błędzie, czy dana usterka jest poważna, w jaki sposób można ją naprawić. Ponadto takie dane możemy szybko przesłać do naszego serwisu i umówić się na wizytę. O ile jednak jesteśmy w trasie a usterka wymaga naprawy to znajdziemy warsztat blisko nas.

To nie koniec udogodnień, ponieważ Autoplug umożliwia nam zbierać dokładne dane związane z naszą jazdą i samochodem. Co to znaczy? Możemy monitorować szczegółowy przebieg przejechanej przez moją firmę trasy – dystans, czas, koszt podróży. Możemy również zapisywać koszty paliwa, koszty napraw i dowiedzieć się ile tak realnie kosztuje nas wykorzystywanie z samochodu. Aplikacja powiadomi nas również kiedy nadejdzie czas zamiany oleju, filtrów czy pasków rozrządu.

Nasze pojazdy samochodowe stają się coraz mądrzejsze i warto to wykorzystać. Jeźdź z głową i dowiedz się więcej na temat swojego samochodu i kosztów utrzymania, nie przepłacaj za benzynę i naprawy i nie zapominaj już o datach wizyt w serwisie. Autoplug to krok w nowoczesność.

Zobacz: smart car.

Dodaj komentarz