Nowoczesny i trwały druk na plexi

Wraz z dojrzewaniem metod druku pojawiło się coraz więcej opcji oraz produktów, które można zadrukować dowolną grafiką lub zdjęciem. Poligrafia przeżywa kolejny „boom”, ponieważ nie dotyczy już tylko reklamy, a coraz bardziej wchodzi w świat dekoracji wewnętrznych oraz zewnętrznych.

Świetną metodą udekorowania pomieszczeń, nadania oryginalnego efektu jest bezpośredni nadruk na plexi.
Trwały druk na plexi, inaczej na sztucznym szkle, to sposób druku polegający na na pokryciu powierzchni plexi specjalnymi pigmentami, które są utwalane promieniami UV.
Zazwyczaj, ze względu na przezroczystość materiału, wydruk taki wykonuje się na tylnej stronie plexi – dzięki temu otrzymujemy efekt krystalicznie czystego obrazu, niczym umieszczonego pod powierzchnią akrylu, ponadto całkowicie odpornego na ścieranie, ponieważ czyszcząc taki obraz nie ścieramy powierzchni druku.
Obrazy na plexi charakteryzują się niezwykłą trwałością, doskonałymi kolorami i piorunującym efektem wizualnym. Nie jesteśmy skazani na korzystanie ze specjalnie przygotowanych obrazów do druku,
ponieważ możemy wykorzystać jakiekolwiek zdjęcie na plexi. Druk na pleksi ze zdjęcia, które wykonaliśmy sami z pewnością pozwoli nam uzyskać niepowtarzalny efekt, udekoruje nasze mieszkanie ulotnymi chwilami choćby tymi przeżytymi razem z przyjaciółmi.
Obrazy na plexi sprawdzą się w dużym, jak i małym formacie, możemy pokusić się również na wykonanie podświetlenia do takiego obrazu od tyłu – nie znam nikogo, komu nie spodobałyby się podświetlane wydruki na plexi.
Nie sposób zliczyć miejsc, w których możemy zawiesić takie obrazy – plexi do salonu będzie tak efektowne jak plexi w kuchni czy pleksi w łazience.
Zobacz również: nadruki na plexi.

Dodaj komentarz