Nowoczesne kominki

Kominek w domu to nie tylko i wyłącznie źródło ciepła, niemniej jednak również ważny szczegół dekoracyjny, który nadaje wnętrzu wspaniały i przytulny charakter. Mnogość rozwiązań dostępnych na rynku wstawia, że właściwie każdy znajdzie rozwiązanie wygodne dla siebie.
Kominki do domu i mieszkania
W sytuacji mieszkań dobrze sprawdzają się biokominki, gdyż nie wymagają podłączenia do wylotu spalin, czyli systemu wentylacyjnego.

Cechuje je łatwy montaż. Mogą być instalowane na ścianie lub jako detal wyposażenia. Bardzo często spotyka się też piece wolnostojące. W sytuacji tradycyjnych kominków mamy do wyboru różnego rodzaju wkłady kominkowe różniące się nie tylko wielkością, kształtem, niemniej jednak też funkcjonalnością. Wkłady kominkowe najczęściej realizowane są ze stali. Coraz częściej spotyka się też wkłady żeliwne. Ciekawym rozstrzygnięciem są również piecyki na pellet. Stanowią one opcję dla tradycyjnych kominków. Są to piece, które odznacza wysoki komfort użytkowania. Wyposażone są w system automatycznego rozpalania i podawania paliwa. Dzięki czemu nie tracimy czasu na doglądanie ognia. W ten sposób w pomieszczeniu utrzymywana jest optymalna temperatura poprawnie bez naszego udziału. Ze względu na wydajność pracy piecyka a także bezpieczeństwo, warto korzystać z pelletu charakteryzującego się wysoką kalorycznością. Co bardzo ważne, czyszczenie takiego pieca jest bardzo proste i zajmuje zaledwie kilka minut. Ogranicza się wyłącznie do usunięcia popiołu, w razie konieczności jakiś resztek z paleniska. Nie jest zatem zaskoczeniem, że coraz więcej osób decyduje się właśnie na takie rozwiązanie.

Zobacz więcej: piecyki na pellet.