Linkowania za pomocą dobrych strategii

O pozycjonowaniu za radą stron Presell Pages poczytać można już praktycznie wszędzie. Zdecydowana większość informacji pisanych ostatnio donosi, że pozycjonowanie przez precle straciło już sens. Warto przypomnieć najpierw, że ten metodę na pozycjonowanie polega na napisaniu najbardziej tematycznego artykułu i umieszczeniu go w katalogu takich artykułów, który zwany jest preclem.

Jeśli z dokładnością przeanalizujemy linki do różnego rodzaju stron w branżach skomplikowanych w pozycjonowaniu to łatwo możemy spostrzec, że precle wciąż są używane jako metodę na pozycjonowanie. Nasuwa się zatem pytanie o co w tym chodzi, że jedni piszą o ich działaniu, a inni o pełnym braku wpływu na pozycje stron? Odpowiedź jest relatywnie prosta: brak wpływu na pozycje występuje w przypadku umieszczania napisanego artykułu bez wprowadzania w nim modyfikacji (synonimów) kilkadziesiąt kilkaset razy w różnorakich katalogach. Polecam tutaj pamiętać, że jeden artykuł bez wprowadzonej synonimizacji = jeden precel. Tylko ta forma ma dodatni wpływ na pozycjonowanie. Jeden artykuł presell może być naturalnie powielany jeżeli jest synonimizowany – wtedy z jednego bazowego tekstu tworzymy nawet kilkaset unikalnych dla wyszukiwarek treści.

Kolejną rzeczą jest o jakiej powinniśmy pamiętać pozycjonując w ten sposób stronę jest fakt, że artykuły powstałe poprzez synonimy musimy dodawać sukcesywnie z dużą dozą cierpliwości. Wyszukiwarka musi posiadać wrażenie, że jest to robione naturalnie, a niełatwo jest odnieść takie złudzenie, jeżeli już dzień w dzień do naszej strony przybywa wiele tysięcy nowych linków, szczególnie jeżeli pozycjonowania strona jest nowa. Wbrew różnymi mitom nie zaszkodzi wręcz tysiąc linków dołożonych jednego dnia dla nowej strony, częstokroć również niestety nie pomoże (duży skok linków zostanie pominięty przez Wyszukiwarkę w zliczaniu plusów do rankingu). Dlaczego tak nagły wzrost ilości linków nie może zaszkodzić nowej stronie? Odpowiedź jest relatywnie prosta, wtedy zamiast pozycjonować bardziej zyskowne byłoby linkowanie w ten w tej chwili sposób stron konkurencyjnych w celu wykluczenia ich z indeksu. Na szczęście, to nie przejdzie.

Dodaj komentarz