Ławka z panelami fotowoltaicznymi

Ostatnio coraz większą popularność zyskują rozwiązania ekologiczne, które wykorzystują odnawialne źródła energii, tj. słońce. Na wyjątkową uwagę zasługuje fotowoltaika, czyli uzyskiwanie czystego prądu z promieniowania słonecznego. Jest to przyszłościowe oraz funkcjonalne rozwiązanie, które znajduje szerokie przeznaczenie.

Jest wykorzystywane w głównej mierze w budynkach mieszkalnych, jak też komercyjnych czy w gospodarstwach rolnych. Jednakże systemy fotowoltaiczne są wykorzystywane także w małej architekturze miejskiej, a najlepszym przykładem są ławki fotowoltaiczne.
Ławka solarna – co należy mieć świadomość tego?
Ławka solarna to nowoczesne rozwiązanie, które dobrze sprawdza się w zabudowie miejskiej. Natomiast takie rozwiązania są stosowane także na terenach, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej. Należy podkreślić, że ławka solarna wyposażona jest w panele fotowoltaiczne, które wytwarzają energię elektryczną z promieniowania słonecznego. Jest to więc rozwiązanie, który posiada własny autonomiczny system zasilania. Ławki solarne wyróżniają się funkcjonalnością, umożliwiają ładowanie komórek, tabletów czy laptopów, ponieważ wyposażone są w gniazda USB oraz ładowarki indukcyjne. Warto także wspomnieć, że ławki solarne mogą być wzbogacone o dodatkowe moduły, takie jak router Wi-Fi czy oświetlenie LED. W związku z tym można wybrać takie rozwiązania, które w danym terenie będą się najlepiej sprawdzały. Nie jest zatem zaskoczeniem, że jest to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością.

Źródło: ławka ekologiczna.