Kiedy dziecko jest za grube

Odchudzanie dzieci – jak postępować?

Siedzący tryb życia, słabość do słodkich i słonych przekąsek – to główne czynniki mające bezpośredni wpływ na przyrost tkanki tłuszczowej. W szczególności należy zwrócić uwagę na dzieci, w sytuacji których – otyłość jest w szczególności niebezpieczna.

Dzieci a otyłość

Leczenie otyłości dzieci , a ponadto młodzieży jest bajecznie utrudnione, ze względu na niską samodyscyplinę , a ponadto częsty brak wyobrażeń na temat skutków nadwagi. Cukrzyca insulinowa, zaburzenia krążenia, nadciśnienie tętnicze a również kłopoty z prawidłowym rozwojem – to tylko kilka konsekwencji zbyt dużej wagi. Nadwaga posiada również konsekwencje psychologiczne w jaki sposób zaniżone poczucie swojej wartości, trudności z przyswojeniem edukacji , a dodatkowo brak nawiązywania więzi z rówieśnikami. Jakie kroki powinno się podjąć by ochronić nasze dziecko?

Dieta wyłącznie od lekarza

Odchudzanie jest procesem skomplikowanym, wymagającym przede wszystkim stałego nadzoru lekarza. W przypadku dzieci i młodzieży, trzeba pamiętać o dostarczeniu wszystkich niezbędnych składników odżywczych, które umożliwiają prawidłowy rozwój. Dieta ustalona przez diabetyka powinna być w całości przestrzegana , a oprócz tego kontrolowana przez rodzica. Trzeba zapomnieć o nagradzaniu dzieci słodyczami lub wizytą w restauracji typu fast food.

Wysiłek fizyczny – taniec, spacer lub zabawa

Dodatkowym aspektem jest aktywność fizyczna. To ona pomaga w kształtowaniu odpowiednich mięśni oraz utwardza strukturę kości. Doskonałym sposobem jest zapisanie dziecka do drużyny sportowej lub na zajęcia taneczne, dzięki którym chętnie będzie pracować nad własnym ciałem. W przypadku jego niechęci – zabierajmy dziecko dzień w dzień na wspólny spacer, który będzie również w pewnych przypadkach rozmowy i pogłębiania więzi.

Sprawdź też tutaj: odchudzanie Warszawa.

Dodaj komentarz