Język AMP HTML

Tworzenie stron internetowych może być zajęciem dość czasochłonnym. Jest wiele dostępnych rozwiązań, które pozwalają ten proces przyspieszyć i ułatwić. Dzięki temu nie powinno się posługiwać się kodem, aby wytworzyć stronę www.

Tego typy platformy umożliwiają użytkownikom użytkowanie z gotowych szablonów, które zapewniają pełną funkcjonalność, co więcej za pomocą odpowiednich wtyczek może ona zostać jeszcze rozszerzona o wybrane potrzebne nam funkcje. Jeśli jednak zależy nam na bardzo szybko ładujących się na urządzeniach mobilnych serwisach internetowych warto zaznajomić się z AMP.
AMP (ang. Accelerated Mobile Pages) to platforma dla języka HTML. Jej priorytetowym zadaniem jest ułatwienie budowy stron internetowych, które powinny cechować się przede wszystkim szybkością działania a także zoptymalizowaniem kodu. A zatem ampscript można rozumieć jako język HTML, które podlega natomiast pewnym ścisłym wymogom. Dotyczą one przede wszystkim wydajności. Ułatwieniem jest to, że większość znaczników z języka HTML jest identyczna jak w AMP.
Co jeszcze należy mieć świadomość tego o AMP?
Strony tego rodzaju mogą być zapisywane w pamięci podręcznej i wczytywane prawie natychmiast. Za pomocą tego języka można również tworzyć reklamy oraz wiadomości mailowe. W korzystaniu z tego efektywnego systemu przydatnym narzędziem jest ampscript editor, który umożliwia szybkie projektowanie stron w języku AMP. Prócz tego platforma oferuje także inne przydatne rozwiązania takie jak learn ampscript. Jest to zdecydowanie rozwiązanie stwarzające sporo możliwości.
Dodatkowe informacje: ampscript syntax highlighting.