Jakie usługi oferuje endokrynolog

Powinniśmy być świadomym, że w sytuacji zaburzeń hormonalnych należy zgłosić się do lekarza specjalisty, a więc takiego jak endokrynolog prywatnie warszawa. Endokrynolodzy zajmują się diagnostyką, jak również leczeniem zaburzeń wywołanych przez zmiany hormonalne.
Endokrynologia – co powinno się mieć świadomość tego?
Należy wyraźnie podkreślić, że endokrynologia to ważny dział medycyny, który koncentruje się na zaburzeniach hormonalnych w organizmie.

Trzeba pamiętać o tym, że dotyczy to gruczołów dokrewnych, takich jak tarczyca, ale również przytarczyce, przysadka mózgowa, nadnercza, trzustka i jajniki. Warto zdawać sobie sprawę też o tym, że możemy skorzystać z usług specjalisty, który przyjmuje małych pacjentów, a zatem jest to endokrynolog dziecięcy warszawa. W przypadku zaburzeń hormonalnych pojawiające się dolegliwości mogą mieć różny przebieg, jak też zasięg występowania. Często pojawia się ogólne osłabienie bez wyraźnego powodu, utrata masy ciała, kłopoty z cerą ty też nieregularne miesiączkowanie u kobiet. Stąd też w pierwszej kolejności endokrynolog prywatnie warszawa wykonuje szereg badań diagnostycznych, które pozwalają namierzyć przyczyny występujących w organizmie nieprawidłowości. W tym celu projektuje się w głównej mierze testy laboratoryjne krwi a także moczu. Warto dodać też o tym, że będą przydatne podstawowe badania hormonalne. W sytuacji tarczycy jest to w głównej mierze TSH, na prawdę często też wskazane jest wykonanie USG tarczycy. O ile więc zobaczyliśmy u siebie jakieś niepokojące sygnały, warto skorzystać z pomocy lekarza specjalisty, endokrynologa.

Zobacz również: endokrynolog dziecięcy warszawa.