Jak zarabiać w internecie

 

Zarabianie przez internet jest coraz bardziej zwykłym zajęciem. Jest na to kilka możliwości, np.: płatne kliki, maile, ankiety i tak dalej. Natomiast najlepszym pomysłem jest prowadzenie własnego bloga lub strony. Jeśli blog będzie przedstawiał dobrej jakości tekst i będzie na nim ruch, to może przynieść wiele dochodów. Swój pomysł na biznes w sieci ma możliwość tak rzeczywiście wyprodukować właściwie każdy. Jest wiele serwisów, które umożliwiają założenie bloga za darmo, np. Blogger.com natomiast bardziej specjalistycznie będzie z całkowitą czyli stu procentową pewnością wyglądał blog na płatnym hostingu, wykreowany chociażby w WordPressie. W Polsce i na świecie, z każdym dniem rośnie cyfra blogerów. Problem jednakże w tym, że jest pełno blogów, które jedynie zajmują miejsce w sieci, wolną domenę i niczego nowego nie wnoszą. Taki blog nie posiada perspektyw, żeby odnieść jakikolwiek sukces, a już tym bardziej zarobek.

Jak zarabiać na blogu ?
Jest wiele metod, w większości sytuacji stosowanych przez blogerów. Są to:

-Reklamy kontekstowe. Prawdopodobnie najpopularniejsza metoda jeśli chodzi o zarabianie na blogu. A największą, najbardziej zaufaną i najbardziej płacącą firmą jest Wyszukiwarkę Adsense. Wszyscy potrafią zarabiać na tym grube tysiące.

-Sprzedaż linków tekstowych, czyli udostępnienie miejsca na stronie, czy blogu do wyświetlania się linków prowadzących do pozycjonowanych stron. Sprzedaż linków tekstowych na blogu jest ryzykowna, bowiem wyszukiwarka Wyszukiwarkę coraz niżej umieszcza takie blogi w własnych algorytmach. Jednak, kiedy komuś nie zależy na ruchu, to ma możliwość zarabiać sobie w ten metodę kilkaset złotych miesięcznie. Najpopularniejsze platformy: Prolink, Linkolo, Seopilot.

-Artykuły sponsorowane. Jest to opublikowanie na swoim blogu wpisu, promującego czyjeś usługi, stronę czy sklep. Jest to świetny metodę na dorobienie sobie nawet kilkaset zł miesięcznie. Dużym plusem tej metody jest to, że wręcz blog bez dużego ruchu może zarabiać. Najpopularniejsze platformy: Reachblogger, Whitepress, Nextcontent.

Sprawdź: zarabianie na stronie internetowej.

Dodaj komentarz