Ile kosztują karnisze?

Nasze mamy i babcie nie wyobrażają sobie tego, ażeby okno w pokoju czy w kuchni mogło funkcjonować bez firanki. Dla nich stanowi ona jego nieodłączny szczegół.

Tym bardziej, że zwykle posiadamy i babcie lubują się we wzorzystych firanach, które non stop piorą, prasują i wieszają w oknach. Posiadają tedy złudzenie, że ich mieszkania są czyste i zadbane. Współcześni młodzi ludzie za firanami już kategorycznie mniej przepadają. Oni w wielu przypadkach rezygnują z tego, ażeby posiadać w oknach karnisze, a tym samym nie muszą męczyć się z praniem i wieszaniem firan i zasłon, co wcale nie jest łatwym celem.
Dla ludzi ze starszego pokolenia okno bez firanki jest gołe i niekompletne, a mieszkanie stwarza złudzenie niezamieszkanego albo takiego, w którym ktoś wziął się za porządne sprzątanie. Takie osoby zwykle nie byłyby w stanie przekształcić swoich przyzwyczajeń, bo dla nich karnisze sufitowe i umieszczona na nich zasłony i firany gwarantują pewien stopień intymności. Dzięki nim to co dzieje się wewnątrz mieszkania, nie jest widoczne dla ludi, którzy znajdują na się zewnątrz. Oprócz tym dla nich karnisze są również dekoracja mieszkania, tym bardziej, że aktualnie każdy producent karniszy oferuje je w tak wielu barwach i modelach, że de fakto można wybrać ładne i ozdobne karnisze, które będą pasowały do każdego wnętrza. I wcale nie ą one tak drogie, jak mogłoby się wydawać. Zazwyczaj karnisz na jedno okno można już kupić za niecałe 100 złotych. Cena karnisza z całą pewnością jest uzależniona od jego długości. Jest także warunkowana tym, z czego karnisz jest wyprodukowany i jak wykończony.
Źródło: producent karniszy.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz