Folie grzewcze na podczerwień

Ogrzewanie elektryczne staje się coraz bardziej popularnym sposobem na dostarczanie ciepła do wnętrz w domach i mieszkaniach. Dobrym wyjściem w tej kwestii jest zastosowanie specjalnych folii, które działają w technologii podczerwieni. Można je stosować w bardzo wielu miejscach, np jako ogrzewanie podłogowe pod panelami.

Folie grzewcze odznaczają się dobrym wykorzystaniem energii, praktycznie ogół jej wypromieniowując w kierunku podłogi. Dzięki temu, nawet jeżeli już nie mamy dobrej izolacji termicznej stropu bądź posadzki pod podłogą, to nadal możemy cieszyć się dobrą efektywnością. Folie na podczerwień to zatem głównie oszczędność energii elektrycznej, dzięki temu że ciepło generowane jest dokładnie w tym miejscu, gdzie jest to najbardziej potrzebne.
Samo działanie folii jest bardzo proste. Posiada ona zatopione elementy grzejne w postaci niewielkich drucików, które pod wpływem przepływu prądu elektrycznego mocno się rozgrzewają. Ich temperatura wynosi powyżej 100 stopni Celsjusza, dzięki czemu emitowana jest duża ilość promieniowania podczerwonego. Wydostaje się ono z folii tylko w kierunku podłogi, co sprawia że ogrzewanie tego typu jest tak bardzo ekonomiczne. Folie grzewcze na podczerwień układa się bardzo łatwo, są tanie w zakupie, a równocześnie ich trwałość to wręcz kilkadziesiąt lat. Raz ułożone np. pod panelami podłogowymi albo glazurą w kuchni bądź łazience, będą służyć bezawaryjnie, zapewniając nam komfort i w każdym momencie ciepłe stopy. Można je obsługiwać także w wielu innych konfiguracjach, np. jako ogrzewanie ścienne.

Zobacz więcej: folia grzewcza.