Firma – identyfikacja wizualna

Nie każdy, kto ma własną firmę albo zastanawia się nad jej założeniem jest w stanie gruntownie określić, jaki wizerunek pragnie jej nadać. Dlatego zadania z takiego zakresu powierza się profesjonalistom.

Osoby takie najczęściej pracują w agencjach kreatywnych czy reklamowych i jednym z ich zadań jest obecnie identyfikacja firmy. To wszelkie działania, które zmierzają do opracowania szeroko rozumianego wizerunku firmy. Co się pod nim kryje? Z czym wiążą się takie funkcjonowania? To nic innego jak działania, których celem jest opracowanie czytelnego logo i wszelkich elementów, które w późniejszym czasie będą wykorzystywane w celach promocyjnych.
W przypadku działań, których misją jest identyfikacja wizualna firmy jest wybranie dla niej najlepiej charakterystycznych rozwiązań, jeżeli chodzi o logo czy kolorystykę, jaka danej firmie będzie towarzyszyła non stop. W tym przypadku znaczenie posiadają wykorzystane barwy i symbole. Bardzo istotne są grafiki czy rodzaj czcionki, jaka będzie się wykorzystywało na przykład przy tworzeniu opakowań. Identyfikacja wizualna firmy zazwyczaj opiera się o te detale graficzne, które w odniesieniu do danej firmy są najlepiej charakterystyczne. To dzięki nim określone firmy są identyfikowane i rozpoznawane. Dlatego w przypadku każdej z nich opracowywana jest księga identyfikacji i korzysta się z niej w późniejszych działaniach. Wręcz o ile opracowaniem identyfikacji wizualnej zajmowała się jedna agencja, to dzięki księdze identyfikacji bez problemu kolejnymi kampaniami promocyjnymi może zająć się kolejna. Bo w księdze takiej wnikliwie opisane zostaną wykorzystane grafiki fonty, czy zestawienia kolorystyczne. Dzięki temu ichniejszym odtwarzanie w późniejszych etapach funkcjonowania jest banalnie zwykłe i możliwe. W każdym takim przypadku istotne jest, by identyfikacja wizualna była wykonana najbardziej jak się da.
Więcej informacji: whiteart.pl/identyfikacja-wizualna.

Dodaj komentarz