Co zrobić, gdy popęd jest zbyt niski?

Popęd seksualny stanowi ważną część ludzkiego życia. Pojawia się u nas podczas rozwoju organizmu i utrzymywany jest przez cały okres dorosły, aż do starości. Istnieje kilka aspektów, które mają wpływ na to, jaki poziom libido utrzymywany jest w naszym ciele.

Za jego zmniejszenie mogą odpowiadać między innymi przemęczenie czy ciągły stres, szczególnie kiedy sporo pracujemy, a nasz zawód wymaga od nas sporego poświęcenia – nie tylko pod kątem fizycznym. W końcu spadek spowodowany ma możliwość być również niezdrowym trybem życia, związanym z niewłaściwym odżywianiem albo brakiem aktywności sportowej, a również czynnikami naturalnymi, jak chociażby menopauza. Kiedy stan ten utrzymuje się w dłuższej perspektywie, wymagana jest wizyta u lekarza, gdyż może posiadać to podłoże hormonalne, a wręcz być związane z chorobami psychicznymi. Obniżyć libido mogą także różnego rodzaju leki, a mówiąc dokładniej – powodowane przez nie skutki uboczne.

Gdy popęd seksualny jest zbyt niski, można stworzyć kilka czynności, które pozwolą na jego zwiększenie. Głównie należy zdrowo się odżywiać i ograniczyć stres. Dobrym rozstrzygnięciem jest również urozmaicenie swojego życia seksualnego. Żele intymne, masaże, erotyczne gadżety, a dosłownie seksowna bielizna mogą posiadać zbawienny skutek. Dobrym rozwiązaniem okaże się też łatwy, zdrowy sen. Kiedy mało śpimy, jesteśmy zmęczeni, a to serio wpływa na stan naszego organizmu. Podwyższyć libido można również farmakologicznie. Musi się to jednakże odbywać z uwzględnieniem konsultacji lekarskiej.

Dodaj komentarz