Biwakowanie dla dzieci

Któż z nas nie pamięta ze swojego dzieciństwa, kiedy w każde wakacje prosił rodziców, żeby choćby jedną noc pozwolili mu spędzić na podwórzu, w namiocie, pod gwiazdami? Wiązało się to z niesamowitą przygodą i dreszczem emocji, które wywoływał nocleg na świeżym powietrzu, kiedy wokół panowały tajemnicze ciemności.

Inne wspomnienia łączą się z obozami harcerskimi, które stanowiły jedną z najczęstszych form spędzania wakacji. Wielką rozrywkę na tych wyjazdach sprawiało dzieciakom nocowanie pod namiotem, pomimo że często uwarunkowania w nich panujące zostały dalekie od komfortu. W znaczącej liczbie sytuacji zdarzało się, że w czasie deszczu przeciekały, a po podłodze płynęły potoki deszczówki. Natomiast to wszystko składało się na niezapomnianą przygodę, której wspomnienia towarzyszą przez kompletne życie.

Popularne było również biwakowanie całą familią. Dwa tygodnie na polu namiotowym zazwyczaj były najlepszym sposobem na udane wakacje. W namiotach spędzało się niemałą część wakacyjnego życia: tu się spało, myło, gotowało, a w czasie brzydkiej pogody grało w kart i „państwa-miasta”.

W tym momencie wyjazdy namiotowe są mniej popularne, zamiast nich wolimy luksusowe wczasy all inclusive w hotelach o bardzo wysokim standardzie. Jednak dzieci nadal żądne są przygody, jaką oferuje spanie pod namiotem. Dlatego namioty dla dzieci to zakup coraz w ogromnej liczbie przypadków rozważany przez rodziców. Z całkowitą czyli stu procentową pewnością są one o kilka lepszej jakości niż te sprzed lat. Nie ma mowy o przemakaniu w czasie deszczu, możemy być pewni, że dziecko nie zmarznie ani nie zmoknie w czasie noclegu. Namioty dziecięce można rozstawić też w domu, przy odrobinie wyobraźni dziecko będzie bawiło się, nocując w nim, równie właściwie, co na zewnątrz.

Warto ujrzeć: http://namiotydladzieci.pl.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz