Bezpieczeństwo twoich danych na dysku i w chmurze

 

Bezpieczeństwo w Internecie jest bardzo istotnym zagadnieniem, a wręcz wyzwaniem dla wielu osób , a oprócz tego instytucji działających na rynku. W bardzo wielu sytuacjach można w mediach usłyszeć o wyciekach poufnych danych, atakach hakerskich, które dokonują dość dużo spustoszenia w systemach informatycznych.

Z drugiej strony nastąpił gwałtowny rozwój usług oferujących przechowywanie danych w tak zwanej „chmurze”, co pozwala dociążyć dyski naszych domowych urządzeń. Jednak nie posiadamy pełnego zaufania do tego rodzaju gromadzenia danych: fotografii i filmów, dokumentów i innych plików.

Bezpieczne przechowywanie danych to wielkie wyzwanie dla wszystkich tych, którzy tego typu usługi oferują. Nie chodzi tutaj jedynie o samo bezpieczne przechowywanie kopii ale też przekonanie użytkowników globalnej sieci do takiego rodzaju gromadzenia danych. Powinno się ich przekonać, że jest to powszechne, bezpieczne na równi z bezpieczeństwem dysków fizycznych.

Przechowywanie danych na zewnątrz, na przykład na dyskach zewnętrznych jest takim kompromisem wśród chmurą, a dyskiem w komputerze. Daje możliwość go odciążyć, a jednocześnie daje szansę na tworzenie kopii zapasowych bardzo istotnych plików, a także pozwala do nich szybki dostęp.

Innowacyjne sposoby przechowywania danych powoli wchodzą do powszechnego użytku. Dzięki coraz lepszym zabezpieczeniom, mamy możliwość używania nich w metodę bezproblemowy, pozwalający uniknąć podejrzeń i sugestie co do tego, że nasze dane zostaną wykradzione , a ponadto wpadną w niepowołane do ich oglądania ręce.

Zobacz: bezpieczne przechowywanie danych.

Dodaj komentarz